مهم ترین ارزش زنبور عسل برای انسان

 زنبور عسل یکی از مفید ترین ، مولد ترین  و شگفت انگیز ترین مخلوقات خداوند است که بدون آن زندگی بر روی کره ی زمین، اگر غیرممکن نشود، بسیار دشوار می شود . در غیاب زنبورعسل  یا در شرایط عدم استفاده موثر از زنبور عسل در گرد افشانی محصولات زراعی و باغی  نیازمند به این حشره، به تدریج قابلیت تولید در کشاورزی، منابع طبیعی، دام پروی و...از بین می رود و با نابودی این منابع ؛ فقر، گرسنگی، بیماری و مرگ و میر  فراوان جایگزین زندگی می شود.

 

تعریف عسل 

 عسل  مایه ای است شیرین، غلیظ و چسبناک که توسط زنبور از شهد جمع آوری شده و از نوش جاهای گیاهان تولید و به عنوان غذای خودش برای فصول نامساعد سال ذخیره می شود. اما عسلک از این تعریف مستثنی است . زیرا عسلک از نوش جاهای  موجود  در گل ها یا بیرون گل ها منشاء نمی شود، بلکه از ترشحات گیاهی بوده که در این صورت به آن "مانا " گفته می شود یا به طور معمول تر از مواد دفعی حشراتی ، نظیر ، شته ها ،شپشک ها حاصل می شود . این حشرات با تغذیه از شیره های گیاهی از مجاری گوارشی خود مایع  شیرینی به نام عسلک ترشح می کنند . زنبوران عسل در مواقع کمبود منابع شهد، به جمع آوری و ذخیره سازی عسلک  می پردازند عسلک اگر چه شباهت زیادی به عسل دارد، اما تفاوت های زیادی بین این دو ماده وجود دارد. ادارۀ  غذا  و داروی  آمریکا  تعریف  واحدی  از عسل  ندارد . اما  تعریف  قدیمی  آن به  شرح  است :(( عسل  عبارت  است  از شهد و قند تراوش شده  توسط  گیاهان  که  به وسیلۀ  زنبوران عسل جمع آوری  می شود ؛ تغییر  ماهیت  می شود؛ در حجره های  شان ذخیره  می شود. حاوی  کمتر از 25 در صد  رطوبت، 25درصد خاکستر و کمتر از 8 درصد  قند  معمولی(سوکروز).

 مؤلف  بر اساس  مجموع  اطلاعات  موجود در خصوص ماهیت عسل ، تعریفی  به شرح ذیل  از عسل ارائه  کرده  است: عسل عبارت است از  شهد  نسبتاً رقیق  گلهای  گیاهان  مختلف  که  توسط زنبوران  عسل  از  نوش جای  گلها جمع آوری  شده باشد ؛ به کندو منتقل  و در حجره های  شان  موقتاً ذخیره و متعاقباً توسط  زنبوران  کار گر  آبگیری  شده باشد و ضمن عمل تغلیظ توسط  زنبوران کارگر، به آن موادی چون آنزیم ، آنتی  بیوتیک  و غیره  افزوده شده باشد  و مجدداً (عسل  رسیده) در حجره های  شان  ذخیره  سازی  و سرانجام  روی  حجرات  پر از  عسل  رسیده  با  درپوش  مومی  پوشانده  شده باشد. بنابراین  فقط  عسلی می تواند  استاندارد  تعریف  فوق  را کسب  کند و در ردیف عسل های  طبیعی  و مرغوب  درجه  بندی  شود  که خصوصیات  آن  مطابق  زیر باشد .

1-    داخل  شان  با حجره  های  سر پوشیده  باشد  یا  از چنان  شان های  استخراج  شده باشد.

2-    از تغلیظ  شهد گل های  گیاهان  مختلف  توسط  زنبور عسل  تهیه  شده  باشد  و حاوی  مواد  افزوده  شده  توسط  زنبورعسل (آنزیم ، آنتی بیوتیک و  غیره باشد).

3-     رطوبت (آب) آن  بیشتر از 19 در صد  نباشد .

4-    خاکستر (مجموع مواد معدنی ) آن بیشتر از 25%  درصد نباشد .

5-    در صورت  ارائه  شدن  به صورت  عسل شان ، روی سطح  شان  کثیف  و  آلوده به تخم پروانه  موم  خوار  نباشد و در صورت  ارائه شدن  به صورت  عسل مایع ،حاوی  رسوب  یا نا خالصی های معلق  در عسل نباشد .

 

 

ارسال نظر

biuquote
  • نظر
  • پیش نمایش زنده
Loading