فرار از پیری با ماساژ صورت

همه انسانها تمایل دارند هیچوقت پوستشان چروک و افتاده نشود و همیشه جوان به نظر برسند.

ماساژ پوست ساده ترین و کم هزینه ترین راه جلوگیری از چروک و پیری است و این یکی از چندین فایده ماساژ می باشد.

 در ادامه دلایل چروک شدن پوست و دیگر نتایج ماساژ صورت مطرح میگردد.

 

چروک شدن پوست به دلایل متفاوت اتفاق می افتد:

·        گرانش یا جاذبه خورشید، دلیل بسیار بزرگی برای تضعیف بدن ما است که قسمت های مختلف بدن مانند صورت، سینه و یا چربی شکم را تحت تأثیر قرار می دهد.

·        با افزایش سن ترمیم سلولهای پوست به کندی پیش میرود و حتی هرگز انجام نمیگیرد.

·        شکل صورت به هنگام حرف زدن هم به مرور باعث تغییر چهره میشود مثلا اخم باعث تغییر شکل ابروها و یا خنده باعث ایجاد خط خنده و ...

·        وقتی که در طول روز استرس زیادی داشته باشید، این استرس در عضلات صورت تنش بوجود می آورد که باعث چروک شدن پیشانی و بارز شدن خطوط کنار لب ها و ابروها می شود.

 

فواید دیگر ماساژ صورت:

ماساژ دادن صورت جریان خون را افزایش می دهد و باعث رسیدن اکسیژن و مواد مغذی به پوست می شود و پوست روشن تر و جوان تر می شود.

 علاوه بر همه این ها باعث لیفتینگ و سفت شدن پوست صورت شده و لکه ها و پف صورت را از بین می برد که برای سلامتی پوست بسیار مهم است.

با افزایش جریان خون در این نواحی کلاژن بیشتری در پوست تولید می شود و ظاهر پوست سالم تر، درخشان تر و طبیعی تر به نظر می رسد.

ضمنا ماساژ دادن، اثرگذاری سایر درمان‌های صورت را افزایش می‌دهد زیرا باعث می‌شود محصولات مراقبت از پوست، بهتر جذب آن شوند.

ماساژ دادن صورت حتی می تواند باعث کاهش اضطراب و بهبود یافتن خلق و خوی افراد می شود.طی یک مطالعه تحقیقاتی، ۴۵ دقیقه ماساژ صورت می تواند بسیاری بیشتر از آنچه انتظار می رود به کاهش اضطراب و افکار منفی کمک کند.

با ماساژ صورت مرتب می توانید ترشحات سینوسی را از حالت راکد درآورده و به تخلیه و باز شدن گرفتگی های سینوسی کمک بسیاری کند.

ماساژ صورت حتی به سم زدایی بدن نیز کمک می کند. هنگامی که صورت را ماساژ می دهید رگهای لنفاوی را تحریک می شوند که باعث دفع بهتر سموم بدن می شود. سیستم لنفاوی نقش بسیار عمده ای در حفظ سلامتی پوست دارد. از آنجایی که این عمل بسیار ساده ولی موثر است می توانید در هر زمان یا مکانی از آن برای آرام سازی استفاده کنید.

پس همیشه سعی کنید چه هنگام صبح و چه هنگام شب هر وقت که فرصت کردید صورت خودتان را ماساژ بدهید. و انجام حرکات ورزشی مناسب و ماساژ روزانه صورت را فراموش نکنید.

سعی کنید حرکات ساده ورزشی صورت را انتخاب نمایید تا به راحتی بتوانید در هر زمان و هر مکان صورت خود را ورزش دهید.  

با انجام حرکات ورزشی مناسب و ماساژ صورت و به طور منظم، در کمتر از ۱ ماه شاهد تأثیرات مفید فوق العاده آن خواهید بود.

 

ارسال نظر

biuquote
  • نظر
  • پیش نمایش زنده
Loading