شلتوک چیست؟

دانه‌ی برنج در ابتدای امر در پوسته‌ای با نام «چلتوک» یا «شلتوک» قرار دارد که پس از درو، از طریق کوبیدن توسط آسیاب‌های سنگی یا با استفاده از دستگاه از آن جدا می‌شود. این چلتوک منبع ویتامین‌ها و مواد معدنی است اما از برنج جدا می‌شود

.

سبوس برنج چیست؟

سبوس برنج غلاف نازک و خوش‌رنگی که روی برنج قرار گرفته، ارزش غذایی فراوانی دارد که بسیاری از ما از آن غافلیم.

شلتوک و سبوس هر دو از نظر خواص درمانی و همچنین ارزش غذایی وجه تشابه بسیاری هستند ولی از نظر طعم، سبوس مطبوع‌تر است چرا که زمان جداسازی برنج از سبوس کمی خرده‌های برنج به آن اضافه می‌شود.

فواید مصرف سبوس برنج:

شلتوک برنج، سرشار از پروتیین‌ها و مواد معدنی مانند فسفر، پتاسیم، منیزیم، سیلیس و ویتامین‌های گروه B و E است.

مقدار ویتامینB1 در برنج سفید شده، یک ششم و ویتامین B2 نصف  و ویتامین B3 به مقدار یک سوم برنج قهوه ‌ای (برنج سبوس دار ) می‌باشد و مواد معدنی آن به مقدار بسیار زیادی کاهش می‌یابد.

  وجود ویتامین B5 در آن باعث تحریک پیاز مو شده و از سفید شدن و ریزش مو جلوگیری کرده و به مرور زمان موهای سفید را مشکی می کند و موجب رویش مجدد مو می شود.

خوردن سوپ شلتوک و یا دم کرده موهای سفید را سیاه می نماید و کله های طاس را پرمو می سازد و به شخص نیروی جوانی می بخشد و عمر را طولانی می کند.

  وجود ویتامین E و خاصیت آنتی اکسیدانی قوی آن خاصیت ضد چروکیدگی پوست دارد و ضمن حفظ رطوبت پوست، از پیری سلولها جلوگیری می کند.

سبوس را قهرمان شادی می دانند و برای تقویت اعصاب مفید است.

  برای کبد مفید بوده و کلسترول خون را کاهش می دهد.

  خاصیت ضد سرطانی دارد و آنتی آلرژیک است و به توازن قند خون کمک می کند.

اشخاصی که از خوردن برنج چاق می شوند همچنین کسانی که برنج به بدن آنها سازگار نیست دارویی بهتر از این غذا برای درمان خود ندارند.

در ژاپن، مدت‌ها از سبوس برای مصارف آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شد؛ زیرا رطوبت را در خود حفظ و پوست را روشن می‌کند و اثر صاف‌کنندگی روی پوست دارد.

طرز طبخ برنج به همراه سبوس دوم آن:

ابتدا برنج را پاک کرده، سه بار با با آب ولرم بشویید. سعی کنید در هنگام شستن، برنج را زیاد مشت نکنید زیرا برنج خرد خواهد شد. به ازای هر پیمانه برنج، یک پیمانه آب به آن اضافه کنید تا برنج هنگام پخت دون شود. پس از آن نمک و سبوس را به برنج افزوده (به ازای هر ۴ نفر یک قاشق غذاخوری سبوس دوم) و هم بزنید و ظرف را روی حرارت نسبتا ملایمی قرار دهید تا بجوشد. به محض آنکه آب برنج کشیده شد، روغن لازم را به آن اضافه کنید و برنج را دم بگذارید و شعله اجاق را کم کرده، اجازه بدهید تا برنج دم بکشد.

طرز تهیه سوپ سبوس برنج:

نیم سیر پوست برنج را با دو استکان آب و یک قاشق سوپ خوری سرکه خانگی مخلوط کرده، مختصری می جوشانیم بعد آنرا صاف کرده آب آنرا با غذا می خوریم.

طرز تهیه دم کرده سبوس برنج:

مقدار دو لیوان آب با سبوس نزدیک به نقطه جوش برسانید مواظب باشید قبل از جوشیدن شعله را خاموش کنید چون جوشیدن سبوس در نقطه جوش بسیاری از ویتامین های آنرا از بین میبرد بعد این مرحله آنرا در حرارت کم مثل چای بگذارید دم بکشد بعدسبوس داخل آنرا جدا کرده ودور بریزید وبعدش میتونید دم کرده آنرا به صورت چای مصرف بکنید یا  در هر غذای آبکی مثل سوپ یا….ریخته ومیل کنید.

 

 

ارسال نظر

biuquote
  • نظر
  • پیش نمایش زنده
Loading