انواع ویتامین B

ویتامین B2

نقش اساسی این ویتامین در سوخت و ساز  سلولی است و کمتر در بدن ذخیره  می شود، مازاد آن از راه ادرار، شیر و عرق از بین می رود. هرگاه بدن پروتئین زیادی را از دست بدهد این ویتامین بیشتر  از بین خواهد رفت.

این ویتامین در لبنیات، آب پنیر، آب ماست (موقعی که  ماست  کیسه ای  تهیه می شود) قره قروت، مخمر آب جو، غلات با پوست، حبوبات با پوست، گوشت، تخم مرغ، سبزیها، میوه ها، سیب زمینی و آرد غلات وجود دارد . این ویتامین برای رشد و نمو و سلامت پوست و چشم لازم است. در کمبود آن ضایعات چشمی، ترک خوردن گوشه های  دهان، رنگ پریدگی  لب ها، ترس از نور، سردرد به خصوص  در ناحیه پیشانی مشاهده می شود. ویتامین B2جزو دستــــــۀ ویتامینهای B و از لحاظ خواص شیمایی  شباهت زیادی به ویتامین  B1دارد در آب و الکل محلول است و در  برابر حرارت خشک و اکسیژن و اسید مقاوم بوده ودر حرارت  مرطوب کمتر استقامت می کند و در برابر  نور حساس می باشد .

آثار کمبود ویتامین B2

چون میکروب های روده مقداری از این  ویتامین  می سازند، بنابراین آثار فقدان آن را در انسان نمی توان  به خوبی تشخیص داد.

منابع ویتامین B2

در  تمام اغذیه حیوانی و گیاهی ( به استثناء نشاسته) یافت می شود و در همان مواد غذایی که ویتامین B1 زیاد است  به طور فراوان یافت می شود .

ویتامین B6

ویتامین B6 نیز ویتامین های گروه  Bدر سوخت و ساز بدن دخالت دارد. در بین منابع غذایی مختلف گوشت و شیر بهترین منبع آن محسوب می شوند. این ویتامین در اثر پخت از بین نمی رود ولی تحت تاثیر  نور از بین می رود کمبود آن در انسان نادر است چون در رژیم غذایی روزانه به اندازه مورد نیاز یافت می شود. در مقابل حرارت و اسید ها و قلیاها پایدار ولی در مقابل  نور خراب می شود و در آب و الکل محلول است.

آثار فقدان ویتامین B6

در هر نوع حیوانی آثار آن مختلف است. در موش تولید پلاگر، در میمون تصلب شرایین و قلب، در انسان معتقدند که تصلب شرایین و کلیه ها و همچنین  تنبلی و استفراغ رخ می دهد.

ویتامین B12

این ویتامین برای درمان کم خونی مفید  است. در این مورد باید روزی 10 الی 100میکروگرم مصرف شود . این  ویتامین  نه تنها کم خونی  را درمان می کند، بلکه  حالت عمومی  مریض را هم بهبود می بخشد و او را سالم تر و نیرومند می سازد. این ویتامین بر خلاف سایر ویتامین های گروه B فقط در عصاره جگر ، قارچ  ذره بینی  یافت می شود . این ویتامین در ساختمان  بعضی  مواد و فعالیت  بعضی آنزیم ها در بدن دخالت دارد، از جمله تبدیل قند به چربی را در بدن افزایش می دهد. این ویتامین در درجه اول در جگر و قلوه و در درجات بعد در گوشت، ماهی و شیر یافت می شود. احتیاج به این ویتامین در دوران حاملگی  بیشتر از سایر اوقات است. ویتامین B12 در برابر هوا و تا حدودی در برابر حرارت مقاوم است . کمبود  این ویتامین  منجر  به بروز نوعی کم خونی تغذیه ای می گردد. از آنجا افرادی که مطلقا گیاهخوارند در معرض خطر کمبود آن مواجه  هستند. چنانچه کمبود این  ویتامین شدید باشد نه تنها کم خونی، بلکه عوارض شدید عصبی وخیمی را نیز در بر خواهد داشت. متبلور های ویتامین B12 به سهولت رطوبت را به خود  جذب نماید محلول خنثی آن در مقابل حرارت صد درجه تقریبا پایدار است ولی در محلول اسید یا قلیایی در همان درجه  حرارت  خراب  می شود.

فیزیولوژی و عمل ویتامین B12

یکی از خصوصیات ویتامین این است که به مقدار خیلی کم (یک  میکرو گرم در روز از راه تزریق) برای جلوگیری از برگشت کم خونی های خطرناک موثر می باشد در این کم خونی ویتامین مزبور فقط از راه  تزریق  اثر  می کند ، زیرا  ترشحات معده  مبتلایان  به اندازه  کافی ماده که برای جذب  ویتامین B12 لازم  است را ندارد  افزودن اسید  فولیک  به ویتامین  B12 اثر را بیشتر می کند .

منابع ویتامین B12

بر خلاف  سایر  ویتامین ها  گروه B ویتامین B12 فقط در نسوخ  حیوانی یافت  می شود، فقط جانداران  ذره بینی  به خصوص  قارچ های  ذره بینی  ویتامین  B12  می سازند . واحد بین المللی  ندارد.

 

 

 

 

ارسال نظر

biuquote
  • نظر
  • پیش نمایش زنده
Loading